INFORMACJA DLA RODZICÓW /OPIEKUNÓW PRAWNYCH

dzieci które w roku szkolnym 2016/2017 uczęszczają do oddziału przedszkolnego, klasy III szkoły podstawowej i klasy VI szkoły podstawowej.

Informuję, iż od  1 września 2017r. Państwa dziecko będzie  realizowało obowiązek szkolny odpowiednio w klasie  I, IV  lub VII Szkoły Podstawowej im.I.Łukasiewicza w Węglówce.

Dyrektor Zespołu Szkół w Węglówce.

Piknik rodzinny w Węglówce

W niedzielę 19 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Węglówce odbył się PIKNIK RODZINNY. Imprezę rozpoczął występ artystyczny uczniów naszej szkoły pt. Zdrowo jemy, dobrze się czujemy. Później uczniowie mogli skorzystać z zaproponowanych przez pana wójta gminy Korczyna następujących atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, stoisko z zabawkami, punkt do malowania twarzy oraz strzelania z łuku.

Czytaj więcej...

XVI Sejmik Ekologiczny w Węglówce

O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat. Uczniowie Zespołu Szkół w Węglówce wiedzą o tym bardzo dobrze i jeszcze uczą innych podczas sejmików ekologicznych.
W tym roku już po raz szesnasty organizatorzy Wójt Gminy Korczyna Jan Zych oraz Zespół Szkół w Węglówce na czele z dyrektorem szkoły Ewą Rygiel zaprosili uczniów na kolejną edycję sejmiku dziecięcego. Tematem obrad dzieci i młodzieży było zdrowe odżywianie ujęte w haśle Zdrowo jemy, dobrze się czujemy.
Swoją obecnością uświetnili uroczystość Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Adolf Kasprzyk i radny Powiatu Krośnieńskiego Marian Pelczar, a ze strony władz gminy Korczyna przybyła pani sekretarz Elżbieta Rak.

Czytaj więcej...

Zjazd Szkół i sukcesy uczniów

9 maja 2016r. dwie uczennice z klasy szóstej: Joanna i Karolina reprezentowały naszą szkołę podczas IV Regionalnego Zjazdu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, który odbył się w Publicznym Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Cieklinie. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej, podczas której dumnie i z honorem prezentowaliśmy sztandar naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Szkoły

27 kwietnia 2016r. zaprosiliśmy do naszej szkoły koleżanki i kolegów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Krasnej. Poznaliśmy naszych rówieśników z klasy 4, 5 i 6.
Na początku nasi goście obejrzeli sale lekcyjne, bibliotekę szkolną, jadalnię i pracownie komputerowe. Następnie zagraliśmy w różne konkurencje sportowe na konsoli XBOX, co pozwoliło nam lepiej poznać koleżanki i kolegów.

Czytaj więcej...