Babcia zrobi wszystko dla nas ...

"Babcia zrobi wszystko dla nas...",
"Najdroższy dziadku...".

Tak rozbrzmiewały słowa piosenki, które śpiewały dzieci z przedszkola, kl. 0 oraz kl. I- III ze Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza dla swoich dziadków. Uroczystość miała miejsce 20 stycznia 2018r. w sali domu kultury w
Węglówce Dzieci przygotowały piosenki, wiersze oraz inscenizację pt. „Czerwony Kapturek". Uroczystość była połączona z zabawą karnawałową dla najmłodszych oraz uczniów klas 0 i I – IV.

Czytaj więcej...

Koncert muzyki klasycznej w szkole

21 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Węglówce odbył się koncert muzyki klasycznej. Dzieci miały niecodzienną możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką. Artysta wykonał kilka utworów na wiolonczeli z akompaniamentem fortepianowym.

Czytaj więcej...

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

8 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów."Jesteśmy duzi, wiemy już wszystko, wiemy, że..." tymi słowami piosenki uczniowie klasy pierwszej udowodnili, że czas spędzony w szkole potrafią dobrze wykorzystać na zabawę i naukę.

Na zdjęciu:
Pierwszy rząd od lewej – Patryk Krawiec, Jakub Żukowski, Igor Łuczyński, Szymon Śnieżek. Drugi rząd od lewej – Natalia Tizzano, Lena Krawiec.

Czytaj więcej...

Dyskoteka szkolna

W dniu 19 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Był to również ważny dzień dla uczniów klasy 7, gdyż zostali oni przyjęci w grono młodzieży szkolnej.
Klasa 7, aby mogła zaliczać się do grupy starszych uczniów, musiała wykonać różnorodne zadania. Najpierw były to pytania dotyczące wiedzy o naszej szkole.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

3.10.2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na stanowisko przewodniczącego samorządu kandydowali: Joanna Gazda, Mikołaj Czaja, Jakub Noga, Andrzej Smołkowicz, Arkadiusz Tabasz oraz Justyna Urbanek.
Głosy oddali wszyscy uczniowie, którzy potrafili się już podpisać. Każdy otrzymał kartę do głosowania i po zaznaczeniu typowanego przez siebie kandydata, wrzucał ją do przygotowanej urny.

Czytaj więcej...