PISANKI I PALMY WIELKANOCNE

Zwyczaj własnoręcznego zdobienia pisanek oraz wykonywania palm wielkanocnych coraz częściej zanika w naszych domach. Tradycja Świąt Wielkanocnych przegrywa z urządzeniami multimedialnymi i galeriami handlowymi. Ale nie u nas! Malowanie pisanek, kraszanek, zdobienie ich różnymi technikami plastycznymi sprawia nam ciągle dużo radości. Możemy rozwijać zdolności manualne wykonując piękne kwiaty z kolorowej krepiny, którymi ozdabiamy palmy wielkanocne.
W kwietniu 2014r. Gminny Ośrodek w Korczynie zorganizował dwa konkursy: Pisanka Wielkanocna oraz Palma Wielkanocna, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Gimnazjum w Węglówce. Przekazali na konkurs ponad 20 pisanek oraz kilka palm.

 

Technika prac była dowolna. Jury oceniało: nawiązanie do tradycji świątecznej, pomysłowość, staranność wykonania oraz wrażenie artystyczne. Wszystkie pisanki i palmy wielkanocne uczniów naszej szkoły zachwycały kolorystyką, techniką i pomysłowością wykonania. 29 kwietnia 2014 roku w Korczynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w powyższych konkursach.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele nagród rzeczowych oraz dyplomów. Laureatami konkursów zostali:
Pisanka Wielkanocna: Kamil Pietrasz, Dawid Baran oraz Krzysztof Zieliński (oddział przedszkolny), Dominik Czaja (kl.III), Karolina Winiarska (kl. IV) – II miejsce w kategorii klas IV-VI SP, Angelika Źrebiec (kl.V)- wyróżnienie, Kamila Ziobro (kl.III)- I miejsce w kategorii Gimnazjum, Weronika Rysz (kl.I)- wyróżnienie, Ilona Błaszkiewicz (kl. I)- wyróżnienie.
Palma Wielkanocna: Maria Kowalska (kl.VI Szkoła Podstawowa)- II miejsce, Katarzyna Kowalska (kl.II Gimnazjum)- I miejsce oraz Joanna Winiarska (kl.III Gimnazjum) –NAGRODA SPECJALNA.
Gratulujemy laureatom konkursów i życzymy dalszych sukcesów!