Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

12 czerwca 2014 roku uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bochni. W Kopalni Soli było mnóstwo atrakcji. Duże mocje wzbudziła jazda windą 250 m pod ziemię i jazda kolejką. Zajęcia prowadzone przez panią przewodniczkę przybliżyły uczestnikom zawód górnika, rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków oraz podziemne żywioły z jakimi zmagali się ludzie pracujący pod ziemią.

 

W jednym z pomieszczeń dzieciaki układały gigantyczne puzzle a w Warzelni chłopcy wykonywali górnicze nakrycia głowy, a dziewczynki wianki. Dużą frajdą była możliwość zabawy na podziemnym placu zabaw i gra w piłkę.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Lipin, gdzie po pysznych pierogach w Gospodzie u Wiedzmy, dzieci zwiedziły miniaturową wieś i bajkowy ogród.
Zmęczeni od wrażeń ale szczęśliwi wróciliśmy późnym popołudniem do naszych kochanych rodziców. To była fascynująca wycieczka.