SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016

W ramach tegorocznej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016" przebiegającej pod hasłem „PODAJ DALEJ...DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW" uczniowie klasy II i klasy V wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Wg regulaminu konkursu uczniowie klasy II wykonali „Ekologiczne zabawki", a uczniowie klasy V „Ekologiczne makiety".

 

 

Po eliminacjach szkolnych do dalszego etapu konkursu zostały przekazane prace: Anny Borsuk z klasy II i Pawła Borsuka z klasy V.

Z pozostałych prac konkursowych została zorganizowana w szkole wystawa. Prezentowane prace promują segregację odpadów i wykorzystywanie naturalnych źródeł energii. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży to dobry sposób do zatrzymania degradacji naturalnego środowiska i podniesienia poziomu zdrowotnego społeczeństwa. Tylko człowiek świadomy zagrożeń wynikających z braku odpowiedzialności wobec otaczającego nas świata będzie działał ekologicznie.