NOWĄ DROGĄ PÓJDZIEMY ODWAŻNIE

We wtorek 18 października 2016 r. w Zespole Szkół w Węglówce odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia".
W uroczystości wzięli udział rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły oraz „bohaterowie dnia" - uczniowie klasy I. To Oni zdawali swój pierwszy poważny egzamin – m.in. recytując
wiersze i śpiewając piosenki w j. polskim i angielskim. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, dzieci zostały pasowane przez panią Dyrektor Ewę Rygiel na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicz w Węglówce. Pierwszaki tradycyjnie zasadziły przy budynku szkoły swoje drzewko, które będzie im, już na zawsze, przypominać ten wyjątkowy dzień. Wiele radości sprawiły im upominki przygotowane przez młodszych i starszych kolegów oraz wychowawczynię Teresę Wajdę. Po części artystycznej uczniowie zostali zaproszeni do sali na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.


W pierwszym rzędzie stoją od lewej: Maria Kucharska, Malwina Węgrzyn, Anna Bryś, Patrycja Sopata.
Drugi rząd: Konrad Wajda, Milena Jajuga, Jan Trznadel, Milena Rudy, Maksymilian Kut.
Wych. Teresa Wajda.