Wizyta w teatrze.

16 lutego 2017r. uczniowie klasy 4,5 i 6 szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Węglówce pojechali na wycieczkę do teatru. Spektakl pt. Chłopcy z Placu Broni w wykonaniu teatru BOHEMA odbył się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

 

Była to wspaniała adaptacja książki Ferenca Molnara o przygodach dwóch grup chłopców należących do przeciwnych drużyn i prowadzących ze sobą nieustanne potyczki. Główni bohaterowie: Ernest, Jonasz Boka, Feri Acz, Czele, Gereb, przenieśli widzów w świat dziecięcych zabaw na podwórkach, uczył przyjaźni, odpowiedzialności i szacunku do drugiego człowieka.
Spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń artystycznych. Zachwycała gra aktorska, kontakt z żywym słowem, kostiumy, oryginalna scenografia, rekwizyty, efekty akustyczne oraz muzyka.