ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU – pokaz historyczny

26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Węglówce wystąpiła grupa artystyczna Rekonstrukto. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz historyczny pt. Życie i kultura w średniowieczu.
W programie tej niecodziennej żywej lekcji historii znalazły się: prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pojedynki rycerskie oraz gry i zabawy plebejskie.


Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dużej kolekcji broni i rekwizytów z epoki średniowiecza oraz wziąć udział w pojedynku rycerskim. Na zakończenie występu każdy uczestnik miał możliwość zapoznania się z rekwizytami i strojem z epoki.
Ta niecodzienna lekcja historii wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno uczniów klas I- VI Szkoły Podstawowej, klas I – III Gimnazjum, jak i dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przedszkola. Najodważniejsi uczniowie zaproszeni przez prowadzących do pojedynku rycerskiego zostali nagrodzeni gorącymi brawami kolegów i koleżanek.