Piknik u Pigonia

2 czerwca 2017 roku niemal wszyscy gimnazjaliści Zespołu Szkół w Węglówce uczestniczyli w Pikniku u Pigonia zorganizowanym przez ZS w Komborni i PWSZ w Krośnie. Była to impreza plenerowo-edukacyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży z Komborni i gminy Korczyna. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkurencjach przeznaczonych dla gimnazjalistów: w grze terenowej „Na szlaku przygody", w „Dyktandzie z Pigoniem" i drużynowym turnieju piłki siatkowej. Ponadto mieli okazję uczestniczyć w Warsztatach języka migowego.

 

We wszystkich wymienionych konkurencjach nasi uczniowie odnieśli sukcesy, pokonując reprezentacje z pozostałych, uczestniczących w zabawie gimnazjów.
Wywalczyli drużynowo:

  • I miejsce w grze terenowej (Izabela Baran, Daniel Haręzga, Edyta Wójcik);
  • I miejsce w drużynowym turnieju piłki siatkowej (Jakub Bliźniak, Jakub Buczek, Jakub Dziadosz, Maria Kowalska, Jakub Matłosz, Michał Mięsowicz, Jakub Noga, Andrzej Smołkowicz);

indywidualnie w zmaganiach ortograficznych:

  • I miejsce Jan Zaremba;
  • II miejsce Daniel Kołek;
  • III miejsce Jakub Buczek.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje, gdyż wszyscy podeszli do konkurencji, w których uczestniczyli z pełnym zaangażowaniem. Na naszej stronie zamieszczamy kilka zdjęć. Więcej można zobaczyć w galerii na stronie PWSZ w Krośnie.