Piknik Rodzinny w Węglówce

W sobotnie popołudnie 10 czerwca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół w Węglówce odbył się już kolejny Piknik Rodzinny przygotowany przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców we współpracy
z Wójtem Gminy Korczyna.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu społeczności przedszkolnej i szkolnej, która uczciła swym występem majowe święto Mam oraz zbliżający się Dzień Ojca. Zarówno ci najmłodsi jak i ci najstarsi dedykowali piosenki, wiersze, układy taneczne oraz krótkie inscenizacje swoim ukochanym rodzicom.
Ważnym punktem imprezy były liczne atrakcje takie jak malowanie twarzy, paznokci, dmuchany zamek, zjeżdżalnie czy też „mokry basen" z kulami, do którego ustawiały się długie kolejki. Dużym powodzeniem zwłaszcza wśród gimnazjalistów cieszyło się karaoke.

 Miejscowa OSP zapewniła ciekawe pokazy strażackie. Dzieci mogły zapoznać się z sprzętem strażackim, wnętrzem wozu strażackiego. Nie mogło zabraknąć bufetu, który przygotowali rodzice. Można było zjeść m.in. frytki, lody, pyszne domowe ciasto. Nie zabrakło też zimnych i ciepłych napojów.

Tegoroczny Piknik Rodzinny dostarczył wielu emocji i wrażeń zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i radosny nastrój.