XIII SESJA SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

W dniach 22-23 września 2017r. przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej im I. Łukasiewicza w Węglówce wzięli udział w XIII Sesji Szkół im I. Łukasiewicza. Gospodarzem w tym roku był Zespół Szkół Centrum Edukacji i. I. Łukasiewicza w Płocku.


W sesji udział wzięli: Paweł Borsuk z kl VI, Mikołaj i Dominik Czaja z klasy VII wraz z opiekunem. Podczas dwudniowej sesji chłopcy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie: „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza", a następnie obejrzeli pokazy doświadczeń chemicznych w Mobilnym laboratorium PGNiG czyli w autokarze z projektu: „Być jak Ignacy". Niesamowitych wrażeń dostarczyło wieczorne koncertowanie i zwiedzanie LO im. Marsz. St. Małachowskiego- najstarszej z polskich szkół. Wieczorem uczestnicy sesji obejrzeli panoramę Płocka.
Również na drugi dzień czekały na uczestników wycieczki niesamowite atrakcje, a wśród nich wycieczka do PKN Orlen SA. Następnie chłopcy wzięli udział w uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych utworzonych przez uczestników sesji przed pomnik Łukasiewicza na dziedzińcu szkoły. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów za udział. Po obiedzie chłopcy z opiekunem wrócili do Krosna, a następnie do domu.
Udział chłopców w XIII Sesji Szkół w Płocku był cennym doświadczeniem. Uczniowie zapamiętali wiele doświadczeń z pracowni chemicznych czy mobilnego laboratorium, które wprowadziło ich w świat nauki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną sesję, która odbędzie się już za 2 lata w Strachocinie.