Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Węglówce

5 grudnia 2012r. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Węglówce odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Uczniowie podkreślali związek Łukasiewicza z Podkarpaciem oraz z Węglówką, recytowali wiersze, śpiewali piosenki poświęcone patronowi oraz prezentowali lampy naftowe wykonane własnoręcznie
z kolorowego kartonu. Po akademii nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły ? Ignacym Łukasiewiczu. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się zarówno dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej, jak i uczniów kl. I-III Gimnazjum.

Uczniowie klasy III Gimnazjum zrealizowali projekt edukacyjny Ignacy Łukasiewicz - wynalazca lampy naftowej. W ramach tego projektu przygotowali prezentacjęmultimedialną pt. ?Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza?, którą zaprezentowali pozostałym uczniom. Zorganizowali również konkursy, plastyczny dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej pt.  ?Lampa naftowa?, a dla swoich kolegów z gimnazjum konkurs wiedzy o I. Łukasiewiczu. Wyniki konkursów połączone z wręczeniem  nagród zostały ogłoszone podczas akademii. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały zakupione dzięki sponsorom.