Poetycki sukces gimnazjalistki z Węglówki.

18 grudnia 2012 roku w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Krośnieńskiego Konkursu Literackiego. Konkurs odbył się po raz trzynasty i adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z siedmiu województw Polski południowo-wschodniej: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.
Na konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńską Bibliotekę Publiczną wpłynęło122 prace napisane przez 83 osoby. Nadesłane przez młodych ludzi utwory oceniało jury w składzie: Wojciech Bonowicz - poeta, prozaik, krytyk, publicysta; Anna Pelc - nauczyciel polonista, wykładowca w PPSKAKiB w Krośnie oraz Bogusława Bęben - wicedyrektor KBP.

 W grupie gimnazjów w kategorii poezja I nagrodę jury przyznało Natalii Źrebiec uczennicy Gimnazjum w Węglówce. Nagrodę laureatka konkursu otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Krosna - Piotra Przytockiego.
Biorąc pod uwagę ilość osób, które przyszło pokonać Natalii oraz wymagające jury, jest to niemały sukces uczennicy. Nagrodzony utwór został opublikowany w specjalnym numerze Krośnieńskich Zeszytów Bibliotecznych. Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.