Szok! Cyrk w szkole!

Cyrk kojarzy się nam z dużym, kolorowym namiotem, który pojawia się zazwyczaj w miastach czy większych miejscowościach. W wioskach takich jak Węglówka, możliwość obejrzenia przedstawienia cyrkowego należy do rzadkości. Jak się okazuje, nie jest to jednak niemożliwe, gdyż 12 kwietnia br. do szkoły w Węglówce zawitał CYRK ?SZOK". Grupa cyrkowa z Ukrainy pokazała przedstawienie, w którym uczniowie naszej szkoły oraz dzieci, które nie osiągnęły jeszcze wieku szkolnego, miały okazję oglądać tresowane zwierzęta (waż, gołąb) oraz popisy akrobatyczne z obręczami i na małym rowerku. Dzieci były nie tylko widzami, ale również próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy.

 

 

Spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy, którzy mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość.
Szczególną sympatię publiczności zdobył clown. Jego popisy potrafiły rozbawić największych ponuraków, zarówno tych najmłodszych z przedszkola, jak i tych starszych z gimnazjum. Sporo emocji wzbudziła też sposobność dotknięcia węża. Stanowiło to dla uczestników nie lada atrakcję, tym bardziej, że możliwość taką miał każdy, kto okazał minimum odwagi.
Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały i zostały nagrodzone burzliwymi oklaskami. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję podziwiać tego rodzaju występ.