Piknik Rodzinny w Węglówce

W sobotnie popołudnie 10 czerwca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół w Węglówce odbył się już kolejny Piknik Rodzinny przygotowany przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców we współpracy
z Wójtem Gminy Korczyna.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu społeczności przedszkolnej i szkolnej, która uczciła swym występem majowe święto Mam oraz zbliżający się Dzień Ojca. Zarówno ci najmłodsi jak i ci najstarsi dedykowali piosenki, wiersze, układy taneczne oraz krótkie inscenizacje swoim ukochanym rodzicom.
Ważnym punktem imprezy były liczne atrakcje takie jak malowanie twarzy, paznokci, dmuchany zamek, zjeżdżalnie czy też „mokry basen" z kulami, do którego ustawiały się długie kolejki. Dużym powodzeniem zwłaszcza wśród gimnazjalistów cieszyło się karaoke.

Czytaj więcej...

XVII Sejmik Ekologiczny „Czyste powietrze dla Ziemi”

06 czerwca 2017r. już po raz 17 naszej szkole odbył się Sejmik Ekologiczny, tym razem pod hasłem „Czyste powietrze dla Ziemi". Gości powitała Ewa Rygiel dyrektor szkoły, a w tematykę spotkania uczestników sejmiku wprowadzili uczniowie, przedstawiając program artystyczny pt. „Uwaga Smerfy!", który przygotowały nauczycielki języka polskiego Jolanta Kukulska i Agnieszka Mika oraz nauczyciel muzyki Roman Pyzia.
Młodzi artyści, wcielając się w postacie Smerfów ze znanej bajki, przybliżyli zebranym widzom zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska.

 

 

Czytaj więcej...

Piknik u Pigonia

2 czerwca 2017 roku niemal wszyscy gimnazjaliści Zespołu Szkół w Węglówce uczestniczyli w Pikniku u Pigonia zorganizowanym przez ZS w Komborni i PWSZ w Krośnie. Była to impreza plenerowo-edukacyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży z Komborni i gminy Korczyna. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkurencjach przeznaczonych dla gimnazjalistów: w grze terenowej „Na szlaku przygody", w „Dyktandzie z Pigoniem" i drużynowym turnieju piłki siatkowej. Ponadto mieli okazję uczestniczyć w Warsztatach języka migowego.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE ZS W WĘGLÓWCE NA POKAZACH Z FIZYKI

W dniu 12 maja dwudziestoosobowa grupa gimnazjalistów udała się do Rzeszowa na organizowane po raz dziewiętnasty przez Politechnikę Rzeszowska pokazy z fizyki. Podczas pokazów prezentowane były doświadczenia z zachowania się cieczy i gazów, sił bezwładności, elektromagnetyzmu oraz optyki. Dr Tadeusz Jasiński przedstawiał zachowanie się cieczy oraz gazów w wyniku zmiany ciśnienia i temperatury. Najbardziej widowiskowe były doświadczenia z ciekłym azotem, który ulega skropleniu w temperaturze minus 196oC, więc w temperaturze pokojowej wrze, dlatego po umieszczeniu w ciekłym azocie rurki o temperaturze pokojowej, wydobywa się z niej charakterystyczna chmura pary azotu.

 

 

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno- muzycznym wystąpili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza oraz dzieci z oddziału szkolnego. Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali utwory poetyckie, którymi uczcili dzień 2 Maja- Święto Flagi.

Czytaj więcej...