Wycieczka do Koszyc

17 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Koszyc na Słowacji.
Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia najbardziej rozległego pod względem powierzchni ZOO w środkowej Europie, odwiedzili Dino Park Koszyce, podziwiali Uniwersytecki Ogród Botaniczny, w którym hoduje się ponad 4000 rodzajów roślin (w tym 1200 kaktusów - największy zbiór w Czechach i na Słowacji). W ogrodzie wyjątkowo interesujące okazały się wystawy tematyczne: magicznych orchidei, tropikalnych motyli. Następnie zwiedzili zabytki znajdujące się w Koszycach.
W końcu zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Węglówki.

 

Czytaj więcej...

Wyjazd do kina

14 czerwca 2019 roku Rada Rodziców zorganizowała i ufundowała wszystkim uczniom naszej szkoły wyjazd do kina „Sokół" w Krośnie na film „Panda i banda".
Wszyscy uczestnicy, od najmłodszych po najstarszych, świetnie się bawili. Po powrocie na dzieci czekała jeszcze niespodzianka w postaci lodów i innych smakołyków.
Rodzicom serdecznie dziękujemy!

panda i banda

XIV SESJA SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

W dniach 24- 25 maja 2019r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce uczestniczyła w XIV OGÓLNOPOLSKIEJ SESJI SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA zorganizowanej przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego
i Gazowniczego. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej
im. I. Łukasiewicza w Strachocinie. Po uroczystym otwarciu sesji i wprowadzeniu sztandarów każdej szkoły noszącej imię Ignacego Łukasiewicza odbył się konkurs wiedzy pt. „Życie i działalność I. Łukasiewicza".

 

Czytaj więcej...

Mityng lekkoatletyczny na bieżni w Korczynie

7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mitingu lekkoatletycznym na bieżni w Korczynie. W zawodach w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały drużyny z Korczyny, Iskrzyni, Komborni , Krasnej i Węglówki.
Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony i zajęli wysokie pozycje:

Kategoria wiekowa 2006-2009

  • Julia Baran I miejsce - biegu na 60 m dziewcząt
  • Dawid Baran II miejsce – bieg na 600 m chłopców

Czytaj więcej...

Informacja

W związku z obowiązkiem zorganizowania spotkania na temat bezpieczeństwa w szkole zapraszam rodziców na spotkanie, które odbędzie się 29 maja br. o godz. 16.00

Dyrektor Szkoły