XIV SESJA SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

W dniach 24- 25 maja 2019r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce uczestniczyła w XIV OGÓLNOPOLSKIEJ SESJI SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA zorganizowanej przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego
i Gazowniczego. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej
im. I. Łukasiewicza w Strachocinie. Po uroczystym otwarciu sesji i wprowadzeniu sztandarów każdej szkoły noszącej imię Ignacego Łukasiewicza odbył się konkurs wiedzy pt. „Życie i działalność I. Łukasiewicza".

 

Czytaj więcej...

Mityng lekkoatletyczny na bieżni w Korczynie

7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mitingu lekkoatletycznym na bieżni w Korczynie. W zawodach w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały drużyny z Korczyny, Iskrzyni, Komborni , Krasnej i Węglówki.
Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony i zajęli wysokie pozycje:

Kategoria wiekowa 2006-2009

  • Julia Baran I miejsce - biegu na 60 m dziewcząt
  • Dawid Baran II miejsce – bieg na 600 m chłopców

Czytaj więcej...

Informacja

W związku z obowiązkiem zorganizowania spotkania na temat bezpieczeństwa w szkole zapraszam rodziców na spotkanie, które odbędzie się 29 maja br. o godz. 16.00

Dyrektor Szkoły

225 rocznia uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30.05.2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku odśpiewano hymn Polski, a następnie uczniowie klasy 4, 5, 6, 7 zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Ustawie Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, uchwalonej 3 maja 1791 r.

 

Czytaj więcej...

Halowy turniej piłki nożnej klas 7-8 szkoły podstawowej+ gimnazjum o Puchar Wójta Gminy Korczyna

W dniu 13 marca 2019 r. w Korczynie odbył się halowy turniej piłki nożnej klas 7-8 szkoły podstawowej+ gimnazjum o Puchar Wójta Gminy Korczyna.
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Dominik Czaja, Jakub Matłosz, Michał Mićkowski, Paweł Mięsowicz, Jakub Noga i Mateusz Prajsner po zaciętej walce zajęli V miejsce.