„Herbert w obrazach”- wyróżnienie dla Magdy

22 listopada 2018r. w odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Herbert w obrazach". Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział
w Krośnie oraz Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu: „Czytając Herberta". Inspiracją do powstania prac plastycznych była poezja Zbigniewa Herberta. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Krosna ora terenu powiatu krośnieńskiego, nadesłano około 40 prac plastycznych.

Czytaj więcej...

"Wolna i Niepodległa" - obchody stulecia niepodległości w Węglówce

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych. W tym roku obchodzimy szczególną rocznicę. 100 lat temu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała suwerenność. To szczególne święto Szkoła Podstawowa w Węglówce uczciła podejmując szereg inicjatyw upamiętniających wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Ojczyznę. 30 października, jak co roku młodzież gimnazjalna sprzątała grób powstańca styczniowego Ignacego Kurkowskiego, złożyła przed pomnikiem wieniec oraz zapaliła znicze.
W dniach od 31 października do 16 listopada prezentowaliśmy wystawę zatytułowaną „1918-2018 STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI". Przedstawiała ona trudną drogę Polaków do odzyskania upragnionej wolności. Można było zobaczyć wielu Ojców polskiej niepodległości, takich jak Marszałek Józef Piłsudski czy generał Józef Haller lub dyplomatów, Romana Dmowskiego i słynnego pianistę Ignacego Jana Paderewskiego. Dzięki temu, że wystawa w naszej szkole została rozstawiona na parterze na korytarzu mogli się z nią zapoznać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, czy opiekunowie.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Próbna ewakuacja

31 października 2018 roku w naszej placówce odbyła się próbna ewakuacja.
Uczniowie mieli okazję przećwiczyć opuszczanie budynku szkoły i zbiórkę w wyznaczonym miejscu na wypadek różnego rodzaju zagrożeń. Przebieg ewakuacji nadzorował przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej.

Dyskoteka szkolna

W dniu 25 października 2018r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka, w której brali udział uczniowie klas 4-8 i III gimnazjum. Uczestnicy tańczyli i bawili się do taktów muzyki puszczanej przez najstarszych uczniów. Tradycyjnie już zabawa urozmaicona była przerwą na spożywanie pizzy zamawianej przez uczestników.

Pasowanie na pierwszaka „Razem w szkole”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Na zdjęciu stoją od lewej:
Mikołaj Lenart, Anna Pietryk, Piotr Szafran, Ewelina Ścibor, Wiktoria Maraj, Zuzanna Zanik, Amelia Rogus.

Czytaj więcej...