Halowy turniej piłki nożnej klas 7-8 szkoły podstawowej+ gimnazjum o Puchar Wójta Gminy Korczyna

W dniu 13 marca 2019 r. w Korczynie odbył się halowy turniej piłki nożnej klas 7-8 szkoły podstawowej+ gimnazjum o Puchar Wójta Gminy Korczyna.
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Dominik Czaja, Jakub Matłosz, Michał Mićkowski, Paweł Mięsowicz, Jakub Noga i Mateusz Prajsner po zaciętej walce zajęli V miejsce.

Podsumowanie działań prowadzonych w ramach NPRCZ

W grudniu 2018 roku zakończyły się działania realizowane w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Węglówce w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szkoła na zakup nowości do biblioteki mogła przeznaczyć 5000 zł, z czego 1000 zł to wkład własny. Za kwotę tę udało się zakupić 418 pozycji w tym 135 sztuk (32%) lektur, co stanowi ogromne wsparcie dla zasobów biblioteki szkolnej. Z listami książek zakupionych dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci można się zapoznać na naszej stronie w zakładce Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

 

image001   image002   image003 

Czytaj więcej...

Halowy turniej piłki nożnej klas 4-6 szkoły podstawowej o Puchar Wójta Gminy Korczyna

W dniu 27 lutego 2019 r. w Korczynie odbył się halowy turniej piłki nożnej klas 4-6 szkoły podstawowej o Puchar Wójta Gminy Korczyna.
W turnieju udział wzięło pięć drużyn z terenu gminy. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Dawid Baran , Bartosz Jajuga, Kamil Pietrasz, Jakub Prokopik, Paweł Pudło, Marcin Szczęsny zajęli III miejsce, natomiast Paweł Pudło został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Grupa artystyczna „Rekonstrukto"

Grupa artystyczna „Rekonstrukto" odwiedziła naszą szkołę 17 stycznia z pokazem historycznym „Ku Niepodległej". Uczniowie mieli okazję obejrzeć jak wyglądała droga Polaków do odzyskania niepodległości na przestrzeni wieków od XVIII do XX. Wzięli udział w żywej lekcji historii i zapoznali się z sylwetkami wybitnych Polaków, którzy mieli znaczący udział w przemianach politycznych w Polsce zmierzających do odzyskania niepodległości: Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego.

 

Czytaj więcej...

WARSZTATY ZDOBBIENIA PIERNIKÓW W MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ W KOPYTOWEJ

20 12 2018 uczniowie klas V – III gimnazjum pod opieką p. Magdaleny Chabelskiej i p. Marzeny Sajdak wybrali się pełni entuzjazmu i radości na warsztaty piernika. Najpierw poznaliśmy Muzeum Kultury Szlacheckiej, Pan przewodnik opowiadał nam o tym jak wyglądał typowy dom szlachecki i co się w nim znajdowało i jak żyło się w nim ówczesnym mieszkańcom, potem zabrano nas do starej piwnicy w której poznaliśmy historię piernika i uczyliśmy się jak go przygotować, aby ładnie wyglądał na choince. Nasz powrót do szkoły nie wyglądał banalnie, gdyż zawierał mnóstwo atrakcji i przygód, pomimo pogody i przeciwności losu dotarliśmy zdrowi i cali do ciepłych domów, myślę, że ta przygoda piernikowa zostanie zapamiętana po wsze czasy.... 

Czytaj więcej...