Pasowanie na pierwszaka „Razem w szkole”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Na zdjęciu stoją od lewej:
Mikołaj Lenart, Anna Pietryk, Piotr Szafran, Ewelina Ścibor, Wiktoria Maraj, Zuzanna Zanik, Amelia Rogus.


Stało się to 23 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce. W obecności rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.
Uczniowie od początku roku szkolnego ambitnie przygotowywali się, uczyli się wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do pilnej pracy w szkole.
W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Każdy pierwszak otrzymał dyplom, drobne upominki oraz pierwszą legitymację szkolną i słodkości od koleżanek i kolegów z kl 0, kl. II i kl. III.
Po ceremonii pasowania uczniowie dzielnie poszli sadzić drzewko – symbol pasowania, które będzie wraz z nimi rosło i upiększało obejście szkolne. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe. Nie obyło się też bez słodkiej niespodzianki od rodziców. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udali się do domów. Ten uroczysty dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.
Życzymy Wam sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego, szkolnego świadectwa.