„Herbert w obrazach”- wyróżnienie dla Magdy

22 listopada 2018r. w odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Herbert w obrazach". Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział
w Krośnie oraz Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu: „Czytając Herberta". Inspiracją do powstania prac plastycznych była poezja Zbigniewa Herberta. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Krosna ora terenu powiatu krośnieńskiego, nadesłano około 40 prac plastycznych.

 W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała Magda Szmyd uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce. Magda namalowała plakat inspirowany wierszem pt. „Pudełko zwane wyobraźnią". Nagrodę wręczył Pan Andrzej Franaszek- autor dwutomowej biografii Z. Herberta, po spotkaniu autorskim.
Gratulujemy talentu plastycznego i życzymy wielu sukcesów!