Mikołajki za nami

Lalkę, konsolę, narty, klocki, słodycze...! Ile dzieci, tyle marzeń. Wszystkie możliwe do spełnienia pod jednym warunkiem... Ów kosz prezentów – niespodzianek – musi przynieść niezwykle ważny „Gość" – św. Mikołaj! Uczniowie naszej szkoły – jak co roku – czekali i gorąco wierzyli, że chociaż czeka Go wiele pracy, to do nich zaglądnie.
Tak też się stało. 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Najpierw odwiedził przedszkolaków i klasy 0 – 3. Najmłodszym przeczytał książeczkę wpisując się w akcję „Mikołaj czyta dzieciom". Następnie ze starszymi uczniami bawił się podczas rozwiązywania zadań przygotowanych przez przybyłe z nim anioły. Każda klasa musiała wygrać jedną z konkurencji, aby od Mikołaja otrzymać wór z prezentami. Nie zabrakło również rózg, których nie skąpił znajdujący się w świcie św. Mikołaja diabełek.
Po zabawach wróciliśmy do zajęć. Każdy, nawet najmniejszy element mikołajkowego stroju zapewniał „bezpieczeństwo" na lekcjach. Zero pytania! Prezenty! Któż takiego dnia nie uznałby za udany.