Dzień Języków Obcych 2018

"Those who know nothing of foreign languages know nothing of their own." – Johann Wolfgang von Goethe
(„Ci, którzy nie mają pojęcia o języku obcym nic nie wiedzą o własnym.")


W piątek 7 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej już piątej edycji Dnia Języków Obcych w „Szczepaniku". Mieliśmy możliwość skorzystania z wielu atrakcji zorganizowanych przez tę szkołę. Uczniowie mogli zapoznać się z kulturą w różnych krajach, gdzie mieszkańcy posługują się językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim oraz hiszpańskim. Była nawet grupa gdzie posługiwano się łaciną. Zajęcia odbywały się w zespołach, do których każdy mógł dołączyć. Wybór był wielki. Można było wziąć udział w konkursach, quizach, grach i warsztatach lub obejrzeć prezentacje multimedialne.
Szkołę odwiedzili także studenci z PWSZ i ich zagraniczni koledzy, którzy w ramach programu Erasmus przebywali w Polsce. Przyjechali z Włoch, Hiszpanii, Turcji, a nawet dalekich Chin. Na pewno każdy znalazł tam dla siebie coś interesującego, poznał kolegów i koleżanki z innych szkół oraz przekonał się jak świat staje otworem dzięki znajomości języków obcych.