WARSZTATY ZDOBBIENIA PIERNIKÓW W MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ W KOPYTOWEJ

20 12 2018 uczniowie klas V – III gimnazjum pod opieką p. Magdaleny Chabelskiej i p. Marzeny Sajdak wybrali się pełni entuzjazmu i radości na warsztaty piernika. Najpierw poznaliśmy Muzeum Kultury Szlacheckiej, Pan przewodnik opowiadał nam o tym jak wyglądał typowy dom szlachecki i co się w nim znajdowało i jak żyło się w nim ówczesnym mieszkańcom, potem zabrano nas do starej piwnicy w której poznaliśmy historię piernika i uczyliśmy się jak go przygotować, aby ładnie wyglądał na choince. Nasz powrót do szkoły nie wyglądał banalnie, gdyż zawierał mnóstwo atrakcji i przygód, pomimo pogody i przeciwności losu dotarliśmy zdrowi i cali do ciepłych domów, myślę, że ta przygoda piernikowa zostanie zapamiętana po wsze czasy....