XIV SESJA SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

W dniach 24- 25 maja 2019r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce uczestniczyła w XIV OGÓLNOPOLSKIEJ SESJI SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA zorganizowanej przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego
i Gazowniczego. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej
im. I. Łukasiewicza w Strachocinie. Po uroczystym otwarciu sesji i wprowadzeniu sztandarów każdej szkoły noszącej imię Ignacego Łukasiewicza odbył się konkurs wiedzy pt. „Życie i działalność I. Łukasiewicza".

 

W konkursie rywalizowali uczniowie z kilkunastu szkół w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Po części konkursowej organizatorzy sesji zaprosili uczniów wraz z opiekunami na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie odbyły się warsztaty na temat: „Ziemia pachnąca naftą". Następnie uczestnicy sesji wzięli udział w Mszy św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli- Patrona Polski. Wieczorem zorganizowano projekcję filmu o Ignacym Łukasiewiczu. Na drugi dzień uczniowie uczestniczyli w pokazach doświadczeń w mobilnym laboratorium PGNiG „Być jak Ignacy". Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste zakończenie sesji. Organizatorzy wręczyli nagrody i upominki dla każdego ucznia oraz szkół uczestniczących w wydarzeniu. Śniadanie, obiady i kolację zapewnili organizatorzy.

Udział w tak niecodziennym wydarzeniu jakim są sesje szkół jest dla uczniów naszej szkoły dużym wyróżnieniem. Dzięki takim uroczystościom utrwalamy pamięć o wynalazcy lampy naftowej-Wielkim Polaku i Patronie naszej szkoły Ignacym Łukasiewiczu.