Bezpieczna droga do szkoły

11 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Węglówce odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z przedstawicielem Policji.
Pani policjant przypomniała i przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach nie tylko w drodze do i ze szkoły, ale także podczas wieczornych wyjść z domu. Zwróciła uwagę na podstawowe zasady obowiązujące podczas jazdy rowerem czy hulajnogą. Przypomniała, jak należy zachować się w czasie spotkań z groźnymi zwierzętami. Poruszyła problem kontaktów z nieznajomymi, zagrożeń czyhających na młodych ludzi w sieci.
Starsi uczniowie usłyszeli ponadto kilka słów o odpowiedzialności karnej oraz o konsekwencjach posiadania narkotyków i dopalaczy.
Spotkanie zorganizowane było w dwóch grupach oddzielnie dla młodszych i dla starszych uczniów naszej szkoły