Super Ortografuś w Szkole Podstawowej w Węglówce

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane corocznie konkursy ortograficzne. Ideą konkursu jest rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy
i umiejętności ortograficznych.
W tym roku szkolnym stało się to 17 maja 2017r. Do ortograficznej rywalizacji przystąpiło 14 uczniów z pięciu szkół z terenu gminy Korczyna. Pięcioro z kl. 2 i dziewięcioro z kl. 3. Czas na wykonanie wszystkich zadań wynosił 60 minut, maksymalna liczba punktów do osiągnięcia to 52 pkt.
Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i wziąć udział w sportowej rywalizacji. Każdy nich lubi współzawodniczyć z innymi- nawet jeśli jest to "ortograficzne łamanie głowy".

Czytaj więcej...

XI Gminny Konkurs Matematyczny Czar Par

1 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Korczynie odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny „Czar Par".
Uczniowie szkół podstawowych z Komborni, Węglówki, Krasnej i Korczyny zmagali się z matematycznymi zadaniami. Zadania zebrano w 5 grupach:zadania tekstowe, rozcinanie figur, rachunek pamięciowy, czy wiesz, że..., żyj zdrowo i trzymaj formę.
Naszą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny złożone z uczniów klasy piątej: Natalia Budyń i Paweł Borsuk oraz Magda i Marlena Szmyd.
Natalia Budyń i Paweł Borsuk zdobyli II miejsce w kategorii klas piątych.

XXVII Biegi Przełajowe w Iskrzyni

27 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Iskrzyni w XXVII Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Korczyna. Drużyna gimnazjum wywalczyła II miejsce. Najlepsze indywidualne wyniki osiągnęli dwaj nasi gimnazjaliści: Jakub Bliźniak miejsce I i Andrzej Smołkowicz miejsce II.

Na pochwałę zasługują także uczniowie szkoły podstawowej, którzy zespołowo wywalczyli IV lokatę. Najlepsze indywidualne wyniki osiągnęły: Karolina Sopata IV miejsce oraz Oliwia Zanik miejsce V.
Dziękujemy również pozostałym reprezentantom naszej szkoły, którzy przyczynili się do ogólnego wyniku szkoły.

Rafał finalistą wojewódzkiego etapu OTWP

19 maja 2017 roku odbyły się XIX eliminacje wojewódzkiego XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 22 zwycięzców etapów powiatowych z województwa podkarpackiego. Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było udzielić odpowiedzi na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. W drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwięcej punktów w części pierwszej, odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Powiat krośnieński w kategorii gimnazjów reprezentowany był przez ucznia naszej szkoły Rafał Wójcik.

Czytaj więcej...

ŚLADAMI IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

28 kwietnia 2017r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce wzięli udział w konkursie plastycznym i poetyckim: „Śladami Ignacego Łukasiewicza" zorganizowanych w ramach V edycji Zjazdu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, który odbył się w Publicznym Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Cieklinie.
Wyróżniono i nagrodzono uczniów naszej szkoły:
Konkurs plastyczny o Ignacym Łukasiewiczu:
I miejsce: Paweł Borsuk (kl.4)
II miejsce: Krystian Pietrasz (kl.5)
Serdecznie gratulujemy chłopcom talentu plastycznego i życzymy dalszych sukcesów.