Rafał finalistą wojewódzkiego etapu OTWP

19 maja 2017 roku odbyły się XIX eliminacje wojewódzkiego XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 22 zwycięzców etapów powiatowych z województwa podkarpackiego. Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było udzielić odpowiedzi na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. W drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwięcej punktów w części pierwszej, odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Powiat krośnieński w kategorii gimnazjów reprezentowany był przez ucznia naszej szkoły Rafał Wójcik.

Czytaj więcej...

ŚLADAMI IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

28 kwietnia 2017r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Węglówce wzięli udział w konkursie plastycznym i poetyckim: „Śladami Ignacego Łukasiewicza" zorganizowanych w ramach V edycji Zjazdu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, który odbył się w Publicznym Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Cieklinie.
Wyróżniono i nagrodzono uczniów naszej szkoły:
Konkurs plastyczny o Ignacym Łukasiewiczu:
I miejsce: Paweł Borsuk (kl.4)
II miejsce: Krystian Pietrasz (kl.5)
Serdecznie gratulujemy chłopcom talentu plastycznego i życzymy dalszych sukcesów.

IGNACY ŁUKASIEWICZ- ŻYCIE I DZIEŁO

17 maja 2017r. uczniowie Gimnazjum w Węglówce reprezentowali naszą szkołę w XII edycji Powiatowego Konkursu: Ignacy Łukasiewicz - życie i dzieło, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.
Na początku uczniowie uzupełniali test dotyczący życia Patrona naszej szkoły, następnie omawiali multimedialną prezentację konkursową o pomnikach i innych formach upamiętniania postaci I. Łukasiewicza.

Czytaj więcej...

Jasiek podwójnym finalistą konkursów przedmiotowych

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą sprawdzić się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Udział w wyżej wymienionych konkursach wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu, przeczytania i przyswojenia mnóstwa opracowań spoza podstawy programowej oraz rezygnacji z wielu przyjemności.

Czytaj więcej...

Skutecznie udzielały I pomocy

24 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, odbył się X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych. W konkursie uczestniczyły 22 drużyny.

Głównym celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjów. Konkurs składa się z dwóch części: teoretycznej w której każdy zawodnik rozwiązuje test z zakresu udzielania I pomocy i praktycznej w której zespół ratowniczy w składzie trzech osób udziela pierwszej pomocy na ogniskach urazowych.

Czytaj więcej...