Rafał zwycięzcą etapu powiatowego OTWP

28 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jaśliskach odbyły się XIX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W powiatowych eliminacjach udział wzięło ponad 30 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu krośnieńskiego. Gminę Korczyna reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

  • Dominik Czaja- szkoła podstawowa,
  • Rafał Wójcik - gimnazjum.

Czytaj więcej...

Kolejne podium w gminnym etapie OTWP

2 marca 2017 roku w Korczynie odbył się etap gminny kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Podobnie jak w poprzednim roku uczniowie z Węglówki byli wysoko ocenieni i pokonali rywali z pozostałych szkół w gminie, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium w kategorii szkół podstawowych oraz pierwsze i trzecie miejsce wśród gimnazjalistów.

W kategorii szkół podstawowych:

  • miejsce I - Mikołaj Czaja uczeń kl. VI;
  • miejsce II- Dominik Czaja uczeń kl. VI.

W kategorii gimnazjów:

  • miejsce I - Rafał Wójcik uczeń kl. III.
  • miejsce III- Edyta Wójcik uczennica kl. I.

Mikołaj i Rafał zakwalifikowali się do następnego etapu turnieju, gdzie 28 marca w swoich kategoriach będą rywalizowali z uczniami z całego powiatu. Życzymy im dalszych sukcesów.

Jan Zaremba w etapie wojewódzkim dwóch konkursów przedmiotowych

Rejonowe etapy konkursów przedmiotowych już za nami. W ostatnim czasie ukazały się wyniki i listy zakwalifikowanych do etapów wojewódzkich wyżej wymienionych zmagań. Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursach z języka polskiego i historii. Niezwykle miło nam poinformować, że pozytywnie przez te eliminacje przeszedł Jan Zaremba uczeń klasy III gimnazjum, który zakwalifikował się do etapów wojewódzkich obydwu konkursów - z języka polskiego i z historii. Jaśkowi i jego rodzicom gratulujemy.

Janek 17 lutego (j. polski) i 22 lutego (historia) będzie walczył o tytuły laureata lub finalisty, które kolejno skutkują zwolnieniem z danej części egzaminu gimnazjalnego albo dodatkowymi punktami podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Będzie to w dalszym ciągu wymagało od niego ciężkiej, dodatkowej pracy, do której życzymy mu dużo sił. Jednocześnie prosimy o „trzymanie kciuków" w podanych wyżej terminach.

Konkursy przedmiotowe – pierwsze sukcesy

Jak co roku w pierwszych miesiącach nauki uczniowie naszej szkoły próbowali swych sił w niezwykle trudnych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Jest to praca wykraczająca poza podstawę programową, wymagająca od uczniów dodatkowej, ciężkiej pracy, rezygnacji z wielu przyjemności.
Szczególnie miło jest nam poinformować, że trudów tych nie przestraszyli się nasi uczniowie, a Jan Zaremba i Rafał Wójcik z klasy III gimnazjum odnotowali już pierwsze sukcesy.
Obaj chłopcy jako jedyni w naszej gminie zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych:

  • Jan Zaremba z historii i języka polskiego
  • Rafał Wójcik z języka polskiego.

Uczniom i ich rodzicom gratulujemy.
Całą społeczność szkolną prosimy o „trzymanie kciuków" 19 listopada (język polski) i 8 grudnia (historia), kiedy to Janek i Rafał będą próbowali pokonać swoich rywali w etapach rejonowych wyżej wymienionych konkursów.

XXVI Biegi Przełajowe w Iskrzyni

21 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Iskrzyni w XXVI Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Korczyna. Drużyna gimnazjum wywalczyła III miejsce. Najlepsze indywidualne wyniki osiągnęły dwie nasze gimnazjalistki: Izabela Baran miejsce III i Magdalena Stec miejsce V.

 

Czytaj więcej...