Dobry start gimnazjalistów w III Memoriale im. Marii Stahl

22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie odbył się III Memoriał Sportowo - Obronny im. Marii Stahl. W zawodach udział wzięło 7 drużyn gimnazjalistów z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Każda drużyna składała się z 4 zawodników (2 dziewcząt oraz 2 chłopców), którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach: strzelanie z karabinka sportowego udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej

  • rzut granatem
  • sprawnościowy tor przeszkód
  • udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej
  • bieg sztafetowy (800 m – dziewczęta, 1000 m – chłopcy)
  • sprawnościowy tor przeszkód

Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Mięsowicz , Kamila Mandela, Damian Dziadosz z kl. III oraz Andrzej Smołkowicz z kl. I.

 

Zawody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Wszystkich uczestników powitała dyrektor szkoły p. Lidia Kasińska, która przedstawiła sylwetkę Marii Stahl oraz jej osiągnięcia na polu dydaktycznym, wychowawczym i społecznym . Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wizytator Kuratorium w Rzeszowie p. Waldemar Stahl. Nasza drużyna okazała się najlepsza na rzutni granatem, natomiast po zaciętej rywalizacji w klasyfikacji końcowej wywalczyła piąte miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom. Gratulujemy osiągniętego wyniku.