Znów na podium w konkursie „Salamandra”

W Zespole Szkół Nr 2 w Humniskach 29 kwietnia br. odbył się XIV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Salamandra". Tegoroczny konkurs obejmował swoją tematyką „Zwierzęta i rośliny polskich gór". Uczestniczyło w nim 53. uczniów z osiemnastu szkół, którzy rywalizowali ze sobą, wykazując imponującą wiedzę przyrodniczą. Nasz Zespół Szkół w Węglówce reprezentowali uczniowie: Jakub Buczek i Jan Zaremba z gimnazjum oraz Dominik Czaja i Arkadiusz Tabasz ze szkoły podstawowej.

 

 

 Po pierwszym etapie konkursu do półfinału reprezentowanego już tylko przez dziesięciu uczestników, zakwalifikowali się obydwaj nasi gimnazjaliści. W ścisłym finale konkursu wystąpiło już tylko pięciu uczestników i w rezultacie trudnych zmagań, nasz gimnazjalista Jan Zaremba wywalczył drugie miejsce.

Nagrodę główną w postaci roweru zdobył Jakub Wójcik z SP Nr1 w Brzozowie.
Jankowi Zarembie i Kubie Buczkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.