I MIEJSCE DLA GIMNAZJUM W WĘGLÓWCE

20 maja 2016r. uczniowie Gimnazjum w Węglówce reprezentowali naszą szkołę w XI edycji Powiatowego Konkursu Ignacy Łukasiewicz - życie i dzieło pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie. W konkursie wzięły udział gimnazja z powiatu krośnieńskiego oraz gimnazja spoza naszego powiatu noszące imię Ignacego Łukasiewicza. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 9 szkół gimnazjalnych.

 

 

Konkurs powiatowy składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie uzupełniali test dotyczący życia i działalności Łukasiewicza, z którego można było uzyskać 53 punkty. Następnie drużyny omawiały przygotowaną prezentację na temat Śladami Ignacego Łukasiewicza- Galicja w II połowie XIX wieku o życiu i dokonaniach Łukasiewicza. Z ogromną przyjemnością informujemy, że drużyna Gimnazjum w Węglówce w składzie: Maria Kowalska (kl. II), Kamila Mandela (kl.III) oraz Jan Zaremba (kl.II) zajęła I miejsce w tegorocznej edycji konkursu. Warto przypomnieć, że tak wspaniały wynik uczniowie Gimnazjum w Węglówce osiągają już trzeci rok z rzędu. Oczywiście sukces wymaga ciężkiej i systematycznej pracy, którą nasi uczniowie rozpoczynają już w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Węglówce. Już od najmłodszych lat poznają postać Patrona naszej szkoły, wielkiego Polaka, wspaniałego farmaceuty, wynalazcy lampy naftowej, filantropa i prawdziwego patrioty- Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie zdobywają wiedzę uczestnicząc w szkolnym konkursie wiedzy o Patronie, regionalnych konkursach plastycznych, poetyckich, a taka praca owocuje sukcesem w gimnazjum. Gratulujemy uczniom wiedzy, dziękujemy ze promowanie naszej szkoły i miejscowości w powiecie krośnieńskim i życzymy dalszych sukcesów.