Rafał zwycięzcą etapu powiatowego OTWP

28 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jaśliskach odbyły się XIX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W powiatowych eliminacjach udział wzięło ponad 30 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu krośnieńskiego. Gminę Korczyna reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

  • Dominik Czaja- szkoła podstawowa,
  • Rafał Wójcik - gimnazjum.

Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było udzielić odpowiedzi na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. W drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwięcej punktów w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane przez Komisję Sędziowską pytania.
Rafał i Dominik popisali się ogromną wiedzą z zakresu pożarnictwa, obydwaj weszli do ustnej części konkursu i zajęli bardzo wysokie miejsca.

  • Dominik Czaja- 4 miejsce w kategorii szkół podstawowych,
  • Rafał Wójcik – 1 miejsce w kategorii gimnazjum.

Rafał będzie reprezentował powiat krośnieński w etapie wojewódzkim konkursu, który obędzie się w kwietniu w Krośnie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.