Skutecznie udzielały I pomocy

24 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, odbył się X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych. W konkursie uczestniczyły 22 drużyny.

Głównym celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjów. Konkurs składa się z dwóch części: teoretycznej w której każdy zawodnik rozwiązuje test z zakresu udzielania I pomocy i praktycznej w której zespół ratowniczy w składzie trzech osób udziela pierwszej pomocy na ogniskach urazowych.

 

 

Tegoroczne ogniska to wypadek drogowy (potrącona rowerzystka u której wystąpiło złamanie otwarte kości goleniowej, a kierowca w szoku powypadkowym z raną ciętą na czole), bójka w której jeden z uczestników miał wbity nóż w ramię a drugi ranę ciętą na szyi, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach medycznych (niemowlę, dziecko, dorosły).
Gimnazjum w Węglówce na zawodach reprezentowały uczennice z klasy pierwszej: Joanna Gazda, Katarzyna Gazda i Karolina Winiarska. Nasz zespól zdobył puchar za najlepiej wykonaną resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Należy podkreślić, że Asia, Kasia i Karolina były najmłodszą drużyną w zawodach.

Gratulujemy osiągniętego wyniku. 

24 marca 2017 r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, odbył się X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych. W konkursie uczestniczyły 22 drużyny.

Głównym celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjów. Konkurs składa się z dwóch części: teoretycznej w której każdy zawodnik rozwiązuje test z zakresu udzielania I pomocy i praktycznej w której zespół ratowniczy w składzie trzech osób udziela pierwszej pomocy na ogniskach urazowych. Tegoroczne ogniska to wypadek drogowy (potrącona rowerzystka u której wystąpiło złamanie otwarte kości goleniowej, a kierowca w szoku powypadkowym z raną ciętą na czole), bójka w której jeden z uczestników miał wbity nóż w ramię a drugi ranę ciętą na szyi, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach medycznych (niemowlę, dziecko, dorosły).

 Gimnazjum w Węglówce na zawodach reprezentowały uczennice z klasy pierwszej: Joanna Gazda, Katarzyna Gazda i Karolina Winiarska. Nasz zespól zdobył puchar za najlepiej wykonaną resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach.  Należy podkreślić, że Asia, Kasia i Karolina były najmłodszą drużyną w zawodach.

Gratulujemy osiągniętego wyniku.